|
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
вих. № ________
від 14 червня 2004 р.
Верховна Рада України
ПОДАННЯ
до проекту Закону України
Відповідно до ст. 93 Конституції України вношу на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)”.
Аргументи на користь прийняття Закону викладені мною у пояснювальній записці.
У пленарному засіданні доповідь щодо проекту Закону буде зроблено мною.
Додатки: проект Закону, порівняльна таблиця, пояснювальна записка, список авторського колективу, матеріали в електронному вигляді.
Народний депутат
України Л.М.Черновецький
вик. О.Косенко: 2011743
Проект
Внесений народним депутатом України Черновецьким Л.М. (в/о 212)
ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести зміни та доповнення до таких законодавчих актів України:
1. Частину першу статті 126 Кримінально-процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1961, № 2, ст. 15 – Закон № 1703-IV від 11.05.2004) доповнити реченням „Накладення арешту на вклади зазначених осіб проводиться виключно за рішенням суду”.
2. Пункт шостий частини третьої статті 5 Закону України „Про виконавче провадження” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 24, ст. 207 – ВВР, 2004, № 19, ст. 256) перед словами “накладати арешт на грошові кошти” доповнити словами “на підставі рішення суду”.
3. У статті 9 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 10, ст. 44 – ВВР, 2004, №№ 17-18, ст. 250) речення пункту „а” підпункту 9.3.1 пункту 9.3 виключити. Вважати пп. б) та в) підпункту 9.3.1 пункту 9.3 статті 9 Закону відповідно пунктами а) і б).
Статтю 9 доповнити підпунктом 9.3.2 такого змісту:
„9.3.2. Арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому чинним законодавством”;
підпункт 9.4.1 пункту 9.4 статті 9 після слів „рішення про арешт активів” доповнити словами „крім арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку”.
4. Абзац другий речення пункту другого частини першої статті 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 13, ст. 110 – ВВР, 2003, № 30, ст. 247) почати зі слів “На підставі рішення суду за поданням органів контрольно-ревізійної служби”, далі за текстом.
5. Пункт п’ятий частини першої статті 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 14, ст. 71 – ВВР, 2003, № 26, ст. 192) почати зі слів: “На підставі рішення суду за поданням органів Фонду”.
6. Статтю 59 Закону України „Про банки і банківську діяльність” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, №№ 5-6, ст. 30 – ВВР, 2004, № 13, ст. 181) викласти у такій редакції:
„ Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, а також звільнення такого майна з-під арешту здійснюється виключно за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а так само зупинення видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється відповідно до законів України на підставі рішення суду. Операції за рахунками відновлюються за рішенням суду.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти операції за цими рахунками.
Рішення суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції за якими зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію відповідно до цього Закону”.
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України” (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону
Проект Закону України розроблено з метою усунення розбіжностей у законодавстві у зв`язку з набранням чинності Цивільним кодексом України.
Подібний законопроект повинен був бути внесений Кабінетом Міністрів України, до чого його зобов’язали норми прикінцевих положень Цивільного кодексу України. Але замість виконання вимог цього законодавчого акта, уряд подав до Верховної Ради проект Закону про внесення змін до статті 1074 Цивільного кодексу, тобто виконав завдання навпаки.
2. Цілі і завдання прийняття Закону
Законопроект спрямований на врегулювання розбіжностей між статтею 1074 Цивільного кодексу України та Кримінально-процесуальним кодексом України, законами України “Про виконавче провадження”, “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням”, “Про банки і банківську діяльність”, що стосується обмеження прав клієнта стосовно розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його (клієнта) рахунку.
3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту
Законопроект передбачає єдиний підхід до вирішення питання щодо обмеження прав клієнта стосовно розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його (клієнта) рахунку, і що право обмеження належить виключно суду. Це відповідає прикінцевим та перехідним положенням Цивільного кодексу України, пункт 3 яких передбачає внесення змін до законодавчих актів у зв`язку з набранням чинності зазначеним кодексом. Це відповідає також духу і букві Конституції України, завданням розбудови демократичного суспільства, сучасної економіки, правової держави.
За своєю структурою проект Закону складається з двох розділів. В першому розділі пропонується внести зміни до зазначених законів України. Другий розділ визначає термін набуття Законом чинності.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
На даний час правовідносини, пов`язані із обмеженням прав клієнта стосовно розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його (клієнта) рахунку, врегульовані Цивільним кодексом України, Кримінально-процесуальним кодексом України, законами України “Про виконавче провадження”, “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, “Про банки і банківську діяльність”.
5. Фінансово-економічне обгрунтування
Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.
Прийняття цього законопроекту дасть змогу усунути колізії під час застосування положень статті 1074 Цивільного кодексу України.
Народний депутат
України Л.М.Черновецький
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України” (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
|
Чинна редакція |
Пропонована редакція |
|
1 |
2 |
|
Кримінально-процесуальний кодекс України |
|
Стаття 126. Порядок забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна
пункт перший:
Забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна провадиться шляхом накладення арешту на вклади, цінності та інше майно обвинуваченого чи підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії, де б ці вклади, цінності та інше майно не знаходилось, а також шляхом вилучення майна, на яке накладено арешт. |
Стаття 126. Порядок забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна
пункт перший:
Забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна провадиться шляхом накладення арешту на вклади, цінності та інше майно обвинуваченого чи підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії, де б ці вклади, цінності та інше майно не знаходилось, а також шляхом вилучення майна, на яке накладено арешт. Накладення арешту на вклади зазначених осіб проводиться виключно за відповідним рішенням суду. |
|
Закон України „Про виконавче провадження” |
|
Стаття 5. Обов'язки і права державних виконавців
пункт 6 частини третьої:
накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржника, в тому числі на кошти, які знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків, інших кредитних установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; |
Стаття 5. Обов'язки і права державних виконавців
пункт 6 частини третьої:
на підставі рішення суду накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржника, в тому числі на кошти, які знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків, інших кредитних установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; |
|
Закон України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами
та державними цільовими фондами” |
|
Стаття 9. Адміністративний арешт активів
підпункт 9.3.1 пункту 9.3:
9.3.1. За поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник податкового органу (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається:
а) банкам, обслуговуючим платника податків, з вимогою тимчасового зупинення видаткових операцій за рахунками такого платника податків (якщо платником податку є банк - з вимогою зупинення видаткових операцій за власними рахунками), крім операцій з:
погашення податкових зобов'язань та податкового боргу;
сплати боргу за виконавчими документами або за задоволеними претензіями в порядку досудового врегулювання спорів, якщо такі виконавчі документи або претензії набули юридичної сили до моменту державної реєстрації податкової застави;
б) платнику податків з вимогою тимчасової заборони відчуження його активів;
в) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебувають активи такого платника податків, з вимогою тимчасової заборони їх відчуження. |
Стаття 9. Адміністративний арешт активів
підпункт 9.3.1 пункту 9.3.
9.3.1. За поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник податкового органу (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається:
а) платнику податків з вимогою тимчасової заборони відчуження його активів;
б) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебувають активи такого платника податків, з вимогою тимчасової заборони їх відчуження. |
|
|
9.3.2. Арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому чинним законодавством. |
|
Пункт 9.4. Виконавці рішення про арешт активів
9.4.1. Функції виконавця рішення про арешт активів платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника податкового органу, призначеного його керівником (його заступником). Виконавець:
надсилає рішення про арешт активів відповідно до підпункту 9.3.1 пункту 9.3 цієї статті;
організовує опис активів платника податків;
організовує вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, складає їх опис, що має скріплюватися підписами посадової особи податкового органу та платника податків, і залишає платнику податків копії таких документів. Вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів податковими органами в інших випадках не допускається, крім вилучень, що провадяться згідно із кримінально-процесуальним законодавством;
здійснює інші заходи, передбачені Законом України "Про виконавче провадження". |
Пункт 9.4. Виконавці рішення про арешт активів
9.4.1. Функції виконавця рішення про арешт активів платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника податкового органу, призначеного його керівником (його заступником). Виконавець:
надсилає рішення про арешт активів, крім арешту у вигляді зупинення операції на рахунку, відповідно до підпункту 9.3.1 пункту 9.3 цієї статті;
організовує опис активів платника податків;
організовує вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, складає їх опис, що має скріплюватися підписами посадової особи податкового органу та платника податків, і залишає платнику податків копії таких документів. Вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів податковими органами в інших випадках не допускається, крім вилучень, що провадяться згідно із кримінально-процесуальним законодавством;
здійснює інші заходи, передбачені Законом України "Про виконавче провадження". |
|
Закон України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” |
|
Стаття 10. Права державної контрольно-ревізійної служби
пункт другий частини першої:
2) безперешкодного доступу на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення для їх обстеження і з'ясування питань, пов'язаних з ревізією або перевіркою. Зупиняти видаткові операції за рахунками у банках та інших фінансових установах у випадках, коли керівництво об'єкта, на якому необхідно провести ревізію або перевірку, перешкоджає працівнику державної контрольно-ревізійної служби виконувати свої обов'язки; |
Стаття 10. Права державної контрольно-ревізійної служби
пункт другий частини першої:
2) безперешкодного доступу на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення для їх обстеження і з'ясування питань, пов'язаних з ревізією або перевіркою;
На підставі рішення суду за поданням органів контрольно-ревізійної служби зупиняти видаткові операції за рахунками у банках та інших фінансових установах у випадках, коли керівництво об`єкта, на якому необхідно провести ревізію або перевірку, перешкоджає працівнику державної контрольно-ревізійної служби виконувати свої обов`язки; |
|
Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” |
|
Стаття 28. Права та обов'язки страховика
пункт п’ятий частини першої:
5) зупиняти операції підприємств, установ, організацій і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, за поточними рахунками в банківських установах у разі відмови їх від реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду як платників страхових внесків або відмови від сплати страхових внесків; |
Стаття 28. Права та обов'язки страховика
пункт п’ятий частини першої:
5) На підставі рішення суду за поданням органів Фонду зупиняти операції підприємств, установ, організацій і фізичних осіб – суб`єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, за поточними рахунками в банківських установах у разі відмови їх від реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду як платників страхових внесків або відмови від сплати страхових внесків. |
|
Закон України „Про банки і банківську діяльність” |
|
Стаття 59. Арешт, стягнення та зупинення операцій по рахунках
Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, а так само арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, накладається виключно за санкціонованою прокурором постановою слідчого, за постановою державного виконавця у випадках, передбачених законами України, або за рішенням суду.
Звільнення майна з-під арешту здійснюється за постановою органу, який прийняв рішення про накладення арешту, або за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку по його рахунках, а так само зупинення видаткових операцій по рахунках юридичних або фізичних осіб здійснюється уповноваженими відповідно до законів України державними органами і виключно у випадках, передбачених законами України.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти операції по цих рахунках.
Операції по рахунках можуть бути відновлені органом, який прийняв рішення про їх зупинення, або за рішенням суду.
Стягнення на власні кошти банку, грошові кошти та інші цінності фізичних чи юридичних осіб, що знаходяться у банку, може бути звернене за виконавчими документами, передбаченими законами України.
Рішенням суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції по яких зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію відповідно до цього Закону. |
Стаття 59. Арешт, стягнення та зупинення операцій за рахунками (нова редакція)
Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, а також звільнення такого майна з-під арешту здійснюється виключно за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а так само зупинення видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється відповідно до законів України на підставі рішення суду. Операції за рахунками відновлюються за рішенням суду.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти операції за цими рахунками.
Рішення суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції за якими зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію відповідно до цього Закону.
|
Народний депутат України Л.М.Черновецький
СПИСОК
авторського колективу проекту Закону України “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України” (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
- Черновецький Леонід Михайлович – народний депутат України, заслужений юрист України;
- Косенко Олег Абрамович - помічник-консультант народного депутата України, юрист-правознавець;
- Бейкун Леонард Андрійович - помічник-консультант народногодепутата України, юрист-правознавець, державний радник юстиції ІІІ класу;
- Тропотяга Руслан Петрович - юрист-правознавець
Народний депутат
України Л.М.Черновецький
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
вих. № ________
від „___” _________ 2004 р.
Верховна Рада України
ПОДАННЯ
до проекту Закону України
Відповідно до ст. 93 Конституції України вношу на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)” на заміну раніше поданого (р.№ 5637 від 14.06.04).
Аргументи на користь прийняття Закону викладені мною у пояснювальній записці.
У пленарному засіданні доповідь щодо проекту Закону буде зроблено мною.
Додатки: проект Закону, порівняльна таблиця, пояснювальна записка, список авторського колективу, матеріали в електронному вигляді.
Народний депутат
України Л.М.Черновецький
вик. О.Косенко: 2011743
Проект
Внесений народним депутатом України Черновецьким Л.М. (в/о 212)
(на заміну раніше поданого, р.№ 5637 від 14.06.04)
ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести зміни та доповнення до таких законодавчих актів України:
1. Частину першу статті 126 Кримінально-процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1961, № 2, ст. 15 – Закон № 1703-IV від 11.05.2004) доповнити реченням „Накладення арешту на вклади зазначених осіб проводиться виключно за рішенням суду”.
2. Пункт шостий частини третьої статті 5 Закону України „Про виконавче провадження” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 24, ст. 207 – ВВР, 2004, № 19, ст. 256) перед словами “накладати арешт на грошові кошти” доповнити словами “на підставі рішення суду”.
3. У статті 9 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 10, ст. 44 – ВВР, 2004, №№ 17-18, ст. 250) речення пункту „а” підпункту 9.3.1 пункту 9.3 виключити. Вважати пп. б) та в) підпункту 9.3.1 пункту 9.3 статті 9 Закону відповідно пунктами а) і б).
Статтю 9 доповнити підпунктом 9.3.9 такого змісту:
„9.3.9. Арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому чинним законодавством”;
підпункт 9.4.1 пункту 9.4 статті 9 після слів „рішення про арешт активів” доповнити словами „крім арешту у вигляді зупинення операцій на рахунку”.
4. Абзац другий речення пункту другого частини першої статті 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 13, ст. 110 – ВВР, 2003, № 30, ст. 247) почати зі слів “На підставі рішення суду за поданням органів контрольно-ревізійної служби”, далі за текстом.
5. Пункт п’ятий частини першої статті 28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 14, ст. 71 – ВВР, 2003, № 26, ст. 192) почати зі слів: “На підставі рішення суду за поданням органів Фонду”.
6. Статтю 59 Закону України „Про банки і банківську діяльність” (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, №№ 5-6, ст. 30 – ВВР, 2004, № 13, ст. 181) викласти у такій редакції:
„ Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, а також звільнення такого майна з-під арешту здійснюється виключно за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а так само зупинення видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється відповідно до законів України на підставі рішення суду. Операції за рахунками відновлюються за рішенням суду.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти операції за цими рахунками.
Рішення суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції за якими зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію відповідно до цього Закону”.
II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України” (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
(на заміну раніше поданого, р.№ 5637 від 14.06.04).
1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону
Проект Закону України розроблено з метою усунення розбіжностей у законодавстві у зв`язку з набранням чинності Цивільним кодексом України.
Подібний законопроект повинен був бути внесений Кабінетом Міністрів України, до чого його зобов’язали норми прикінцевих положень Цивільного кодексу України. Але замість виконання вимог цього законодавчого акта, уряд подав до Верховної Ради проект Закону про внесення змін до статті 1074 Цивільного кодексу, тобто виконав завдання навпаки.
2. Цілі і завдання прийняття Закону
Законопроект спрямований на врегулювання розбіжностей між статтею 1074 Цивільного кодексу України та Кримінально-процесуальним кодексом України, законами України “Про виконавче провадження”, “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням”, “Про банки і банківську діяльність”, що стосується обмеження прав клієнта стосовно розпоряджання грошовими коштами, що знаходяться на його (клієнта) рахунку.
3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту
Законопроект передбачає єдиний підхід до вирішення питання щодо обмеження прав клієнта стосовно розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його (клієнта) рахунку, і що право обмеження належить виключно суду. Це відповідає прикінцевим та перехідним положенням Цивільного кодексу України, пункт 3 яких передбачає внесення змін до законодавчих актів у зв`язку з набранням чинності зазначеним кодексом. Це відповідає також духу і букві Конституції України, завданням розбудови демократичного суспільства, сучасної економіки, правової держави.
За своєю структурою проект Закону складається з двох розділів. В першому розділі пропонується внести зміни до зазначених законів України. Другий розділ визначає термін набуття Законом чинності.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
На даний час правовідносини, пов`язані із обмеженням прав клієнта стосовно розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на його (клієнта) рахунку, врегульовані Цивільним кодексом України, Кримінально-процесуальним кодексом України, законами України “Про виконавче провадження”, “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”, “Про банки і банківську діяльність”.
5. Фінансово-економічне обгрунтування
Реалізація цього законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту.
Прийняття цього законопроекту дасть змогу усунути колізії під час застосування положень статті 1074 Цивільного кодексу України.
Народний депутат
України Л.М.Черновецький
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України” (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
(на заміну раніше поданого, р..№ 5637 від 14.06.04)
|
Чинна редакція |
Пропонована редакція |
|
1 |
2 |
|
Кримінально-процесуальний кодекс України |
|
Стаття 126. Порядок забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна
пункт перший:
Забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна провадиться шляхом накладення арешту на вклади, цінності та інше майно обвинуваченого чи підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії, де б ці вклади, цінності та інше майно не знаходилось, а також шляхом вилучення майна, на яке накладено арешт. |
Стаття 126. Порядок забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна
пункт перший:
Забезпечення цивільного позову і можливої конфіскації майна провадиться шляхом накладення арешту на вклади, цінності та інше майно обвинуваченого чи підозрюваного або осіб, які несуть за законом матеріальну відповідальність за його дії, де б ці вклади, цінності та інше майно не знаходилось, а також шляхом вилучення майна, на яке накладено арешт. Накладення арешту на вклади зазначених осіб проводиться виключно за відповідним рішенням суду. |
|
Закон України „Про виконавче провадження” |
|
Стаття 5. Обов'язки і права державних виконавців
пункт 6 частини третьої:
накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржника, в тому числі на кошти, які знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків, інших кредитних установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; |
Стаття 5. Обов'язки і права державних виконавців
пункт 6 частини третьої:
на підставі рішення суду накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржника, в тому числі на кошти, які знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків, інших кредитних установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; |
|
Закон України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами
та державними цільовими фондами” |
|
Стаття 9. Адміністративний арешт активів
підпункт 9.3.1 пункту 9.3:
9.3.1. За поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник податкового органу (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається:
а) банкам, обслуговуючим платника податків, з вимогою тимчасового зупинення видаткових операцій за рахунками такого платника податків (якщо платником податку є банк - з вимогою зупинення видаткових операцій за власними рахунками), крім операцій з:
погашення податкових зобов'язань та податкового боргу;
сплати боргу за виконавчими документами або за задоволеними претензіями в порядку досудового врегулювання спорів, якщо такі виконавчі документи або претензії набули юридичної сили до моменту державної реєстрації податкової застави;
б) платнику податків з вимогою тимчасової заборони відчуження його активів;
в) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебувають активи такого платника податків, з вимогою тимчасової заборони їх відчуження. |
Стаття 9. Адміністративний арешт активів
підпункт 9.3.1 пункту 9.3.
9.3.1. За поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник податкового органу (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається:
а) платнику податків з вимогою тимчасової заборони відчуження його активів;
б) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебувають активи такого платника податків, з вимогою тимчасової заборони їх відчуження. |
|
|
|
|
Пункт 9.4. Виконавці рішення про арешт активів
9.4.1. Функції виконавця рішення про арешт активів платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника податкового органу, призначеного його керівником (його заступником). Виконавець:
надсилає рішення про арешт активів відповідно до підпункту 9.3.1 пункту 9.3 цієї статті;
організовує опис активів платника податків;
організовує вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, складає їх опис, що має скріплюватися підписами посадової особи податкового органу та платника податків, і залишає платнику податків копії таких документів. Вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів податковими органами в інших випадках не допускається, крім вилучень, що провадяться згідно із кримінально-процесуальним законодавством;
здійснює інші заходи, передбачені Законом України "Про виконавче провадження".
|
Пункт 9.4. Виконавці рішення про арешт активів
9.4.1. Функції виконавця рішення про арешт активів платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника податкового органу, призначеного його керівником (його заступником). Виконавець:
надсилає рішення про арешт активів, крім арешту у вигляді зупинення операції на рахунку, відповідно до підпункту 9.3.1 пункту 9.3 цієї статті;
організовує опис активів платника податків;
організовує вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, складає їх опис, що має скріплюватися підписами посадової особи податкового органу та платника податків, і залишає платнику податків копії таких документів. Вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів податковими органами в інших випадках не допускається, крім вилучень, що провадяться згідно із кримінально-процесуальним законодавством;
здійснює інші заходи, передбачені Законом України "Про виконавче провадження".
9.3.9. Арешт активів у вигляді зупинення операцій на рахунку платника податків здійснюється за заявою податкового органу виключно на підставі рішення суду в порядку, передбаченому чинним законодавством. |
|
Закон України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” |
|
Стаття 10. Права державної контрольно-ревізійної служби
пункт другий частини першої:
2) безперешкодного доступу на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення для їх обстеження і з'ясування питань, пов'язаних з ревізією або перевіркою. Зупиняти видаткові операції за рахунками у банках та інших фінансових установах у випадках, коли керівництво об'єкта, на якому необхідно провести ревізію або перевірку, перешкоджає працівнику державної контрольно-ревізійної служби виконувати свої обов'язки; |
Стаття 10. Права державної контрольно-ревізійної служби
пункт другий частини першої:
2) безперешкодного доступу на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення для їх обстеження і з'ясування питань, пов'язаних з ревізією або перевіркою;
На підставі рішення суду за поданням органів контрольно-ревізійної служби зупиняти видаткові операції за рахунками у банках та інших фінансових установах у випадках, коли керівництво об`єкта, на якому необхідно провести ревізію або перевірку, перешкоджає працівнику державної контрольно-ревізійної служби виконувати свої обов`язки; |
|
Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” |
|
Стаття 28. Права та обов'язки страховика
пункт п’ятий частини першої:
5) зупиняти операції підприємств, установ, організацій і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, за поточними рахунками в банківських установах у разі відмови їх від реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду як платників страхових внесків або відмови від сплати страхових внесків; |
Стаття 28. Права та обов'язки страховика
пункт п’ятий частини першої:
5) На підставі рішення суду за поданням органів Фонду зупиняти операції підприємств, установ, організацій і фізичних осіб – суб`єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, за поточними рахунками в банківських установах у разі відмови їх від реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду як платників страхових внесків або відмови від сплати страхових внесків. |
|
Закон України „Про банки і банківську діяльність” |
|
Стаття 59. Арешт, стягнення та зупинення операцій по рахунках
Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, а так само арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, накладається виключно за санкціонованою прокурором постановою слідчого, за постановою державного виконавця у випадках, передбачених законами України, або за рішенням суду.
Звільнення майна з-під арешту здійснюється за постановою органу, який прийняв рішення про накладення арешту, або за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку по його рахунках, а так само зупинення видаткових операцій по рахунках юридичних або фізичних осіб здійснюється уповноваженими відповідно до законів України державними органами і виключно у випадках, передбачених законами України.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти операції по цих рахунках.
Операції по рахунках можуть бути відновлені органом, який прийняв рішення про їх зупинення, або за рішенням суду.
Стягнення на власні кошти банку, грошові кошти та інші цінності фізичних чи юридичних осіб, що знаходяться у банку, може бути звернене за виконавчими документами, передбаченими законами України.
Рішенням суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції по яких зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію відповідно до цього Закону. |
Стаття 59. Арешт, стягнення та зупинення операцій за рахунками (нова редакція)
Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, а також звільнення такого майна з-під арешту здійснюється виключно за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а так само зупинення видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється відповідно до законів України на підставі рішення суду. Операції за рахунками відновлюються за рішенням суду.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти операції за цими рахунками.
Рішення суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції за якими зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію відповідно до цього Закону.
|
Народний депутат України Л.М.Черновецький
СПИСОК
авторського колективу проекту Закону України “Про внесення змін та доповнень до деяких законів України” (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
(На заміну раніше поданого, р.№ 5637 від 14.06.04)
- Черновецький Леонід Михайлович – народний депутат України, заслужений юрист України;
Косенко Олег Абрамович - помічник-консультант народного депутата України, юрист-правознавець;
Бейкун Леонард Андрійович - помічник-консультант народного депутата України, юрист-правознавець, державний радник юстиції ІІІ класу;
Тропотяга Руслан Петрович - юрист-правознавець
Народний депутат
України Л.М.Черновецький
- Проект Закона Украины «Про внесение изменений к Кодексу законов про работу Украины и отмены Закона Украины «Про определение размеров убытков, нанесенных предприятию, учреждению…»
- Замечания к проекту Закона Украины «Про урегулирование задолжности по вкладах физических особ-вкладчиков и других кредиторов акционерного коммерческого агропромышленного банка «Украина»
- Проект Закона Украины «Про внесение дополнений к Криминальному и Криминально-процессуальному кодексам Украины»
- Зауваження до проекту Закону України «Про податок на доходи фізичних осіб»
- Зауваження до проекту Закону України «Про порядок реєстрації фізичних осіб за місцем проживання» (реєстр. № 2206-1)
- Проект Постанови про прийняття Закону України про внесення змін до статті 57 Закону України "Про Контитуційний Суд України у цілому
- Проект Постанови Верховної Ради України «Про відхилення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань ліцензування»
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України" (щодо віднесення до компетенції МВС та НБУ питань захисту коштів, що знаход
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України"
- Проект Закону України «Про зброю»
- Проект Закону про зброю
- Проект Закону про зброю
- Пропозиції Президента до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов
- Проект Закону про економічну амністію
- Проект Закону про внесення змін до статей 17,30 Закону України "Про загальний військовий обов
- Проект Закона України «Про внесення змін та доповнень до Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та Закону України «Про застосування реєстраторів...
- Проект Закону України «Про внесення зміни до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»
- Проект Закону України «Про внесення змін і доповнень до статей 6 та 11 Закону України «Про податок на додану вартість»
- Проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про внесення доповнення в Кримінальний кодекс України»
- Проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про банки і банківську діяльність»
- Проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про рекламу» (щодо заборони реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв)»
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв)
- Проект Закону України «Про захист суспільної моралі від продукції, що пропагує порнографію»
- Проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про Антимонопольний комітет України»
- Проект Закону України «Про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо захисту прав кредиторів)»
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (нова редакція)
- Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб»
- Проект Постанови Верховної Ради України «Про заходи щодо підготовки проекту Закону України «Про припинення участі держави у діяльності акціонерних та холдингових компаній»
- Проект Закону України про внесення змін до статті 49 Цивільного кодексу Української РСР
- Проект Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо врегулювання у чинному законодавстві питань, пов
- Проект Закону про тимчасовий порядок застосування покарання за судовими вироками у вигляді позбавлення волі щодо засуджених за скоєння злочину, передбаченого статтею 212 Кримінального кодексу України
- Проект закона Украины «Про внесение изменений к Закону Украины «Про банки и банковскую деятельность» (по поводу включения нематериальных активов к основному капиталу банков)
- Проект Закону про внесення доповнення до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо відповідальності за використання бюджетних коштів)
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні
- Проект Закона Украины «Про внедрение временного специального порядка возвращения физическими лицами в Украину средств»
- Проект Постановление Верховного Совета Украины « Про парламентские слушанья «Про проблему бездомных граждан и беспризорных детей и пути их преодоления»
- Проект Закону про внесення доповнень до Цивільного процесуального кодексу України (щодо порядку підсудності)
- Проект постановления Верховного Совета Украины «Про внесение дополнений к Регламенту Верховного Совета Украины»
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про податок на нерухоме майно громадян
- Проект Закону про внесення змін до статті 66 Закону України "Про виконавче провадження" (щодо експертної оцінки)
- Проект Закону Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України та скасування Закону України „Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо ліквідації банку)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" (щодо нарахування та сплати банками регулярного збору)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів"
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фіна
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до статті 16 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо терміну дії свідоцтва)
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування доходів у вигляді процентів)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" (щодо відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки)
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (про терміни введення мораторію)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус суддів" (щодо порядку прийняття присяги та її тексту)
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України "Про статус суддів" (щодо зарахування до стажу оперативно-розшукової роботі)
- Проект Постанови про відхилення проекту Постанови Верховної Ради України про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України
- Проект Постанови парлламентські слухання "Про практику роботи Конституційного Суду України та доцільність його подальшого існування"
- Проект Закону про скасування в Україні пільг та привілеїв для посадових осіб всіх гілок влади
- Проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про банки і банківську діяльність"(щодо забезпечення охорони його майна та майна клієнтів)
- Проект Постанови про парламентські слухання "Про заходи щодо захисту від терористичних актів та інших злочинних посягань на суддів та суди в Україні" (вересень 2004 року)
- Проект Закону про внесення доповнення до Кримінального та Кримінально-процесуального кодесів України (щодо відповідальності за посягання на політичну незалежність державного чи громадського діяча)
- Проект Закону про забезпечення особистої безпеки суддів України
- Проект Постанови про затвердження Концепції реформування Служби безпеки України
- Проект Закону про внесення змін до статті 3 Закону України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" (щодо максимального розміру кредиту)
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до Господарського процесуального кодексу України (щодо касаційних звернень)
- Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань додержання вимог чинного законодавства під час розслідування Головним управлінням МВС України у м.Києві кримін
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо окремих поточних та окремих реєстраційних рахунків платників податку на додану вартість
- Проект Постанови про відхилення проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" та деяких законодавчих актів України у зв
- Проект Закону про внесення змін до статті 92 Земельного кодексу України (щодо права користування земельною ділянкою)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні"
- Проект Постанови про визнання неприйнятним проекту Постанови Верховної Ради України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України"
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Цивільного кодексу України
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення доповнень до Цивільного Кодексу України (щодо обігу векселів)
- Проект Закону про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо правил реєстрації нормативно-правових актів)
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо приведення законодавства у відповідність до Цивільного кодексу України)
- Проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо термінів проведення інспекційних перевірок)
- Проект Закону про внесення змін до пункту 6 розділу Х "Перехідних положень" Земельного кодексу України (щодо права на переоформлення землі у постійне користування)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до статті 44 Закону України "Про виконавче провадження"
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів (щодо гарантування діяльності банків України)
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо призначення тимчасової державної допомоги дітям)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність"
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України "Про статус суддів" (щодо зарахування до суддівського стажу часу роботи адвокатом)
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України "Про статус суддів" (щодо зарахування до суддівського стажу часу роботи юрисконсультантом)
- Проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб -- платників податків та інших обов
- Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (щодо порядку зупинення дії акту)
- Проект Закону про внесення доповнень до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (щодо порядку проведення перевірок)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» (щодо виконання судових рішень)
- Проект Закону про фінансування державою релігійних громад
- Проект Закону про банківський нагляд та регулювання діяльності банків України
- Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про пожежну безпеку» (щодо впорядкування дільності у сфері пожежної безпеки)
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (щодо порядку арешту активів)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» (щодо усунення монополії на реєстрацію обтяжень рухомого майна)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України (щодо іпотеки майнових прав)
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» (щодо періодичності проведення ревізій та перевірок)
- Проект Постанови про внесення змін та доповнень до «Положення про паспорт громадянина України» (щодо удосконалення законодавства у сфері забезпечення конституційних прав громадян)
- Проект Закону України „Про впорядкування в Україні питань утримання посадових осіб всіх гілок влади у відповідності до норм діяльності правової та демократичної держави”
- Проект Закону України «Про внесення доповнень до Закону України «Про судоустрій» (щодо розширення суб’єктного складу під час оскарження рішень кваліфікаційної комісії)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (щодо оподаткування відсотків з банківських вкладів та вкладів до н
- Проект Закону про вилучення та подальшу приватизацію майна Федерації професійних спілок України з метою повернення громадянам України втрачених з вини держави коштів
- Проект Закону про внесення доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо відповідальності за не укладення трудових угод)
- Проект Закону про внесення доповнень до статті 73 Закону України «Про банки і банківську діяльність» (щодо термінів застосування заходів впливу)
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за статеві злочини)
- Проект Закону про внесення доповнення до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за невиконання посадовами особами правил реєстрації нормативно-правових актів)
- Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо визначення поняття «передвиборча агітація»)
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (щодо усунення дискримінаційних нор
- Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф» (щодо звільнення від сплати мита банківських металів)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Антимонопольний комітет України» (щодо вдосконалення антимономольного законодавства)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні» (щодо поліпшення розвитку банківської системи)
- Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус суддів» (щодо гарантування незалежності суддів)
- Проект Закону про внесення доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за незаконне фінансування судових органів)
- Проект Закону про внесення доповнення до статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо терміну пребування на посадах)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про страхування» (щодо внесення змін до переліку видів обов’язкового страхування)
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом...
- Проект Закону про вилучення та подальшу передачу державі майна Федерації професійних спілок України
- Проект Постанови про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність»
- Проект Закону про внесення доповнень до деяких законодавчих актів (щодо захисту лісового фонду України)
- Проект Закону про внесення змін та доповнень до деяких законів України (щодо виконання рішень третейських судів)
- Проект Закону про внесення доповнень до деяких законів України (щодо обмежень стосовно державних службовців)
- Проект Закону про внесення доповнення до Закону України "Про рекламу" (щодо обмеження реклами)
- Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення правового регулювання міжнародного співробітництва у сфері запобігання фінансуванню тероризму)
- Проект Закону про внесення зміни до Кодексу законів про працю України та скасування Закону України "Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням
- Проект Закону про внесення доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо криміналізації торгівлі ембріонами людини)
- Проект Закону України "Про мови в Україні"
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону „Про внесення змін до статті 13 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” (щодо оподаткування спадщини)
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” (щодо оподаткування нерухомого майна)
- Проект Постанови „Про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до Закону України „Про страхування” (реєстраційний № 5296-2 від 12.08.2004, поданий Кабінетом Міністрів України)
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про виконавче провадження” (щодо виконання судових рішень)
- Проект Постанови „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”
- Проект Закону України „Про внесення змін до деяких Законів України” (щодо відповідальності за поширення свідомо неправдивої або недостовірної інформації)
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін і доповнень до статті 1 Закону України „Про введення мораторію на примусову реалізацію майна”
- Проект Постанови „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін і доповнень до Закону України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність”
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про вдосконалення участі постійного представника Верховної Ради України у конституційному провадженні”
- Проект Закону України „Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні протягом 2001–2004 років”
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін та доповнень до Кримінально-процесуального кодексу України” (щодо застави)
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” (щодо лотерейної діяльності)
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про організаційно-правові засади боротьби з організованою злочинністю” (щодо з
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України про іпотечні облігації”
- Проект Закону України „Про внесення доповнень до деяких законодавчих актів України” (щодо посилення законодавчого захисту банківської таємниці)
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місце
- Проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про іпотеку”
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо удосконалення бази оподаткування)
- Проект Закону України „Про встановлення в Україні моральних засад у питаннях утримання посадових осіб всіх гілок влади у відповідності до норм діяльності правової та демократичної держави”
- Проект Постанови Верховної Ради України „Про неприйнятність проекту Постанови про внесення змін до статей 3.3.1, 3.3.4, 3.4.2 Регламенту Верховної Ради України”
- Постанова Верховної Ради України "Про призначення Черновецького Леоніда Михайловича членом Вищої ради юстиції"
- Проект Закону України „Про внесення доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за наклеп на адресу державно
- Проект Закону України „Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про тимчасову заборону приватизації пам’яток культурної спадщини» (щодо об’єктів нежитлового фонду)
|